Nasi specjaliści

Adam Durczyński

Adam Durczyński

Dr hab. n. med.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej oraz transplantologii klinicznej. Ukończył kurs specjalizacyjny z zakresu chirurgii onkologicznej.

W 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie chirurgii ogólnej. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w trakcie pracy w Klinice Chirurgii Onkologicznej oraz Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (aktualnie).
Zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na chirurgii onkologicznej. Dr hab. n. med. Adam Durczyński jest autorem i współautorem ponad 50 artykułów dotyczących głównie tej tematyki, opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, a także kilku rozdziałów z tematyki chirurgii onkologicznej oraz tłumaczeń na język polski podręczników chirurgii jamy brzusznej. Ponadto jest współzałożycielem i Prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego Leczenia Ran i Organizacji Opieki (http://leczenieran.umed.pl/).

Dr hab. n. med. Adam Durczyński wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz transplantologii (pobrania i przeszczepienia nerek).

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym następujących chorób:

– nowotwory przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka, rak trzustki, rak wątroby, rak pęcherzyka żółciowego, rak dróg żółciowych, przerzuty nowotworowe),

– choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego (kamica pęcherzyka żółciowego, kamica dróg żółciowych),

– refluks żołądkowo-przełykowy,

– przepukliny rozworu przełykowego, brzuszne, w bliźnie pooperacyjnej, pępkowe oraz pachwinowe,

– choroby tarczycy,

– wole guzkowe,

– flebologia (choroby żył, żylaki kończyn dolnych), choroby odbytu, żylaki odbytu, szczelina odbytu,

– choroby skóry wymagające leczenia zabiegowego, w tym dermatochirurgia estetyczna.

Piotr Hogendorf

Piotr Hogendorf

Dr n. med.

Specjalista chirurgii ogólnej, specjalistą transplantologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej.  Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w 2004 roku. W roku 2008 obronił, z wyróżnieniem, pracę doktorską dotyczącą chirurgii guzów trzustki. Specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 2012 roku, a w roku 2016 specjalizację z transplantologii klinicznej.

Od listopada 2013 roku pełni funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Balickiego w Łodzi.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji i kilkudziesięciu doniesień zjazdowych prezentowanych w kraju i zagranicą oraz współautorem tłumaczeń podręczników medycznych  w języku angielskim.

Ma szerokie zainteresowania. Swoją wiedzę kliniczną systematycznie uzupełnia na licznych szkoleniach, kursach i stażach (m.in.: Klinika Chirurgii Kolorektalnej, Klinika Chirurgii Naczyniowej, Royal Liverpool Hospital w Wielkiej Brytanii, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Erasmus Medical University w Holandii, Klinika Chorób Wątroby Uniwersytetu w Barcelonie, Hiszpania).

Włada biegle językiem angielskim.

Dr Piotr Hogendorf wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz transplantacyjnej.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym następujących chorób:

– nowotwory przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka, rak trzustki, rak wątroby, rak pęcherzyka żółciowego, rak dróg żółciowych, przerzuty nowotworowe),

– choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego (kamica pęcherzyka żółciowego, kamica dróg żółciowych),

– refluks żołądkowo-przełykowy,

– przepukliny rozworu przełykowego, brzuszne, w bliźnie pooperacyjnej, pępkowe oraz pachwinowe,

– choroby tarczycy,

– wole guzkowe,

– flebologia (choroby żył, żylaki kończyn dolnych), choroby odbytu, żylaki odbytu, szczelina odbytu,

– choroby skóry wymagające leczenia zabiegowego, w tym dermatochirurgia estetyczna.

Bożena Kotowska

Bożena Kotowska

Lek.med.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, specjalista ginekologii i położnictwa, posiadająca bogate doświadczenie w zakresie opieki okołoporodowej, ginekologii oraz medycyny estetycznej, szczególnie w zakresie ginekologii.

Lekarka z niesamowitą energią i pasją do swojej pracy. Swoje doświadczenie zdobyła m.in. pracując na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Powiatowego w Tucholi a także prowadząc własny gabinet ginekologiczny, w którym wykonuje zabiegi laserowe w ramach ginekologii estetycznej.

Od 2018 roku jest związana z Centrum Medycznym Renoma w Łodzi, świadcząc usługi medyczne z zakresu ginekologii i położnictwa, USG ciąży (również USG ¾D) a przede wszystkim w zakresie laserowej ginekologii estetycznej oraz ambulatoryjnej chirurgii ginekologicznej laserem CO2.

Do najpopularniejszych zabiegów świadczonych prze dr Bożenę Kotowską należy:

– obkurczanie i rewitalizacja pochwy,

– leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu,

– leczenie suchości i nawracających zapaleń pochwy,

– łagodzenie dyskomfortu i bolesności pochwy podczas stosunku,

– odmładzanie, ujędrnianie i wybielanie warg sromowych,

– leczenie nadżerek i usuwanie kłykcin,

– usuwanie leukoplakii i liszaja płaskiego,

– usuwanie i drenaż ropni oraz torbieli gruczołu Bartholina,

– usuwanie włókniaków i tłuszczaków okolic intymnych,

– wycinanie polipów szyjki macicy i pochwy,

Specjalista świadczy także zabiegi z wachlarza medycyny estetycznej dla skóry z użyciem lasera CO2 oraz mezoterapii bezigłowej, w szczególności odmładzanie, ujędrnianie, redukcja zmarszczek i przebarwień, leczenie blizn, rozstępów oraz chirurgii drobnych zmian skórnych.

Adam Rakowski

Adam Rakowski

Lek.med.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista medycyny rodzinnej, łączącej w sobie wiele dziedzin medycyny, takich jak interna, pediatria, dermatologia, chirurgia czy onkologia. Lekarz, który wyspecjalizował się i całkowicie poświęcił najnowocześniejszym metodom i technikom medycznym takim jak leczenie i zabiegi z użyciem laserów medycznych. Swoją wiedzę, bogate doświadczenie oraz umiejętności manualne zdobywał m.in. w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej. Tam też opracował  i wprowadził wiele unikatowych metod zastosowania laserów, m.in. biostymulacyjnej metody leczenia choroby niedokrwiennej serca, stwardnienia rozsianego, androgenowego wypadania włosów, fotodynamicznej diagnostyki i leczenia nowotworów skóry.

Jest m.in. autorem publikacji „Lasery w dermatologii i medycynie estetycznej” (Medycyna Estetyczna I Anty-Aging, 1/2007)

Uczestniczył w Seminariach organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych w zakresie zastosowań laserów w dermatologii laserowej.

Swoją przygodę z Centrum Medycznym Renoma w Łodzi rozpoczął w 2011 roku. Wykonuje tu zabiegi:

– laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, usuwanie pajączków

– laserowe leczenie trądziku

– laserowe leczenie rozstępów i blizn

– usuwanie łagodnych zmian skórnych

– fizykoterapia laserowa (leczenie ran, owrzodzeń)

– laserowe leczenie grzybicy paznokci

– wypełnianie i redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

– peeling laserowy CO2

Izabela Tymczyj

Izabela Tymczyj

Specjalista Medycyny Estetycznej

W 2008 roku ukończyła studia licencjacie na kierunku Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Następnie w roku 2010 uzyskała tytuł Magistra Zdrowia Publicznego również na tej Uczelni. Od 10 lat jest aktywna zawodowo jako pielęgniarka. Przez cztery lata pracowała w jednostce Uniwersytetu Medycznego: Centrum Medycyny rodzinnej i Medycyny Społeczności Lokalnych. Centrum prowadzi działania badawcze i koordynuje sieć badawczą około 50 lekarzy POZ. W związku z pełnionymi wtedy obowiązkami w 2012 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej na kierunku: Zarządzanie projektem badawczym i komercjalizacja wyników badań. Od 2016 roku rozpoczęła swoją przygodę z medycyną estetyczną, łącząc wiedzę stricte medyczną z dbaniem o wygląd. Początkiem tej drogi były studia podyplomowe z Dermatologii w Nowoczesnej Kosmetologii. Następnie liczne kursy, szkolenia i konferencje poświęcone medycynie estetycznej. Efektem tej drogi jest mnóstwo wykonanych zabiegów oraz wielu zadowolonych pacjentów.